”The Tiny Bang Story” spēles apskats

“Dzīve uz mazās planētas bija mierīga un bezrūpīga, līdz notika katastrofa – mazo planētu skāra meteorīts, sašķeļot to sīkos puzles gabaliņos. Pasaule sabruka, un tagad tās nākotne ir atkarīga tikai no jums! Izmantojiet savu iztēli un radošumu, lai atjaunotu mazo planētu un palīdzētu tās iedzīvotājiem salabot dažnedažādas iekārtas un atrisināt dažādas mīklas, kuras atrodamas katrā no piecām spēles daļām…”

Šādi tiek aprakstīts spēles ievads. Esot kvestu spēļu cienītājai, tas, protams, uzrunāja, un nolēmu lejupielādēt Lite versiju intereses apmierināšanai. Vien jāpiebilst, ka spēles grafika pati par sevi arī uzrunā un ir pat ļoti baudāma un ieturēta.

Kā spēle sākumā liek manīt, mans uzdevums ir ceļot pa pasauli, palīdzēt tās iedzīvotājiem un vākt puzles gabaliņus, lai planētu saliktu atkal kopā. Puzles gabaliņu meklēšana ir kā pamata lieta spēlē, kas ir interesanti, jo gabaliņi vizuāli noslēpti ļoti viltīgi, bet mēdz būt arī vienmuļi. Tādēļ ar visu puzles gabaliņu atrašanu vien nepietiek, ir nepieciešams veikt dažādus uzdevumus, lai palīdzētu planētas iedzīvotājiem. Atrodot visus puzles gabaliņus attiecīgajā līmenī, un izpildot tajā visus uzdevumus, jūs nonākat atpakaļ pie mazās planētas kopskata un liekat to kopā ar atrastajiem puzles gabaliņiem. Šeit gan interesantākais bija tas, ka pati planēta vieglītēm šūpojās, līdz ar to puzles kauliņus piemeklēt trūkstošajās vietās bija nedaudz sarežģītāk, bet noteikti interesantāk nekā vienkārši spraust virtuālo puzli. Spēle kopumā ir sadalīta piecos posmos, kuros tiek meklēti puzles gabaliņi, salikta kāda puzles daļa sašķeltajā pasaulē, un risināti posma mini uzdevumi. Kopumā spēlē ir ap 30 minispēlītēm/uzdevumiem. Spēle iesākas pietiekoši interesanti, lai rastos vēlme to iegādāties, ko arī izdarīju.

Spēls hintus iespējams apskatīt tikai tad, ja iepriekš savākts pietiekams daudzums mazo zilo mušīņu, kuras laiku pa laikam lidinās. Tās tiek uzkrātas tādā kā hintu termometrā. Iesākumā gan nav ar pirmo skaidrs kam tās domātas, tomēr pāris tādas savācot, doma kļūst skaidra. Diemžēl nekādu īpašu labumu hinti tik un tā nedeva.

Spēles galvenās iezīmes.

Spēle bez teksta. Ideāli piemērota ikvienam, kuram nepatīk iedziļināties tekstos, kā arī zūd valodas nezināšanas barjera. Vizualizācijas ir pietiekoši viegi saprotamas, lai nerastos jautājumi par to, kas jādara. Vienīgi reizēm rodas vēlēšanās, lai ar planētas iedzīvotājiem veidotos kāds dialogs, citādi pats stāsts spēlei ir bez dziļākas jēgas un diezgan virspusīgs.

Grafika. Tā ir ļoti spilgta, ar roku zīmēta, nav vienmuļa un garlaicīga. Katrā ziņā, no grafiskā radošuma ziņā, izskatās, ka spēlē ieguldīts liels darbs.

Vienkārša navigācija. Izvēlne ir ļoti viegli saprotama un tajā var ērti atrast nepieciešamās lietas, kur visu vēl vairāk atvieglo spēles grafika.

Mūzika. Mūzika noteikti spēj radīt atmosfēru, kas ierauj spēlē. Patīkams arī fakts, ka to iespējams izstrādātāju mājas lapā lejupielādēt bez maksas.

Divām personām. Spēle ir pietiekoši interesanta, lai varētu pie ekrāna sēdēt divatā un domātu kā izpildīt uzdevumus un kopīgi meklētu trūkstošos puzles gabaliņus. Šādi savā ziņā rodas papildus azarts, jo izveidojas sacensība, kurš atradīs vairāk puzles gabaliņus un kurš pirmais izdomās kā risināms uzdevums.

Secinājumi: spēle ir relatīvi ar maz lietām, kuras “paķer” sižeta ziņā, tomēr tās smalkais dizains un mūzika atmosfēras radīšanai padara to labāku. Spēlē nav dialogu, nav tekstu, vai citu lietu, kas varētu to padarīt sarežģītāku. Tai ir ļoti vienkāršs stāsts un diezgan parasts gameplay’s.

Spēles pluss ir tas, ka, pat tad, ja tiek lietoti hinti, tie visu nepasaka priekšā, tātad spēli tik un tā nākas izspēlēt pašam, bez čītošanas.

Spēle nav nekas fenomenāls vai graujošs, tomēr tā paņem ar sava veida vienkāršumu un lielisko grafiku. Azartā pamatā ierauj minispēlītes, kuras ir samērā interesantas un dažas pat  diezgan sarežģītas. Spēle kopumā ir ideāli piemērota tiem, kuriem patīk puzles tipa spēles, kas apvienotas ar tiešām lielisku grafiku.

Pavisam nelielu vilšanos, tomēr sagādā pašas spēles beigas, jo it kā mazā, sabrukusī planēta ir atjaunota, un netiek radīta pabeigtības sajūta.

Ja apsver to iegādāties, vēl piebildīšu, ka spēles cena ievērojami atšķiras uz Mac (9,99$)  un iPad (2,99$). Tā pieejama arī uz windows un drīzumā solās būt arī uz Android ierīcēm.

Spēle pieejama: http://www.colibrigames.com/

Līdzīgi raksti

Komentāri

Šis raksts tika izveidots 07, 06, 2012 pulkst. 8:52 pm ievietots Izklaide, Pārdomas, Spēles, Uncategorized. You can leave a response, or trackback from your own site.