Makulatūra pastkastītē

Sadusmojoties par nejēdzīgo makulatūras daudzumu pastkastītē, 2013. gada 20. februārī vietnē Twitter publiski apsolījos krāt pastkastītēs neadresēto makulatūru, lai to ziedotu dzīvnieku patversmei Labās mājās.

Savu vārdu esmu turējusi un tā kā iekrāta kaudze, kas sāk traucēt, nolēmu beidzot iekrāto nedaudz apkopot un nogādāt Labajām mājam. Šī pusotra gada laikā esmu iekrājusi 6,63 kg neadresētās makulatūras. Intereses pēc nolēmu arī apskatīt lielākos (smagākos) makulatūras sūtītājus, kā rezultātā pirmo vietu ar 1,48 kg ieņem Rimi. Atsevišķi izdalīju arī politiskās reklāmas, kuras ņemot vērā to sūtījuma neregularitāti sver pavisam “pieklājīgi” – 0,840 kg.

Lūk, šādi izskatās sadalījums kilogramos starp uzņēmumiem, kuru neadresētos sūtījumus atradu savā pasta kastītē.

Neadresētie sūtījumi

Šādi izskatās 6,63 kg makulatūras kaudze, kas iekrāta pusotra gada laikā no pastkastītes neadresētajiem sūtījumiem. Atliek vien to vēl nogādāt patversmē. Kaudze ir ~20cm augsta.

Makulatūra

 

Tā kā lielu daļu šo reklāmu es ikdienā redzu arī pie pastkastītēm atstātajā miskastē, ar šo es ceru, ka arī citi aizdomāsies par bezjēdzīgo papīra izšķērdēšanu. Pat tad, ja mum īsti nav izvēles, mēs varam izdarīt kādu labu darbu un, nevis izmest reklāmas miskastē, bet gan nodot tās otreizējai pārstrādei, vai, kā es izlēmu, dzīvnieku patversmei, kur tā par nodoto makulatūru pretī saņems finasiālu atbalstu.

Citi raksti

5 Komentāri

 1. Anna Krista Says:

  Jā, Rimi patīk mūs apkraut ar savu makulatūru, bet brīnos, ka Aptiekas tev sastāda tik mazu procetu, man parast ja nāk tad nāk kādas 5 aptieku avīzes uz reiz. Laikam sūtītāji grib, lai slimoju.

 2. Linda Says:

  Pieļauju, ka statistika varētu būt atšķirīga un interesanta, salīdzinot pastkastīšu spama saturu dažādos Rīgas mikrorajonos.

 3. Raimonds Says:

  Nav tā ka tās spīdīgās reklāmas dzīvniekiem neder?

 4. Linda Says:

  Dzīvnieku patversme makulatūru nodod, par ko pretī saņem finansiālu labumu.

 5. Zane Says:

  Arī interese, ir jēga nest uz patversmi glancētā papīra reklāmu?

Komentāri

Šis raksts tika izveidots 22, 10, 2014 pulkst. 6:36 pm ievietots Interesanti, Pārdomas. You can leave a response, or trackback from your own site.