Indie Game: The Movie

Nesen noskatījos atkārtoti dokumentālo filmu Indi Game: The Movie (2012). Tā kā filma sniedz iedevsmu un motivāciju darīt to, kas tev pašam patīk (nav runa tikai par spēļu izstrādi), to noteikti iesaku noskatīties ikvienam. Filma stāsta par to, cik patiesībā ir nepieciešams ieguldīt lielu darbu, lai izveidotu spēli. Tā stāsta par pašiem spēļu izstrādātājiem un viņu dzīvi spēles izstrādes laikā, par to, cik daudz savas dzīves viņi ziedo, lai spēle tiktu noslīpēta līdz pēdējai niansei, par to cik ļoti viņi paši tic savai idejai. Filmas galvenie varoņi ir Super Meat Boy, FEZ un Braid izstrādātāji (lai gan par Braid ir salīdiznoši maz stāstīts).

Filmā ir vairāki brīži, kas liek aizdomāties ne vienu vien reizi par mazo izstrādātāju entuziasmu un ticību saviem spēkiem. Vēl jo vairāk, ja lielie spēļu giganti spēli var veidot gadiem, kur komandā ir simtiem cilvēku, tad indi spēles nereti veido tikai  1-2 personas. Tādēļ būsim saprotoši arī pret pašmāju spēļu izstrādātājiem, kuri pie savām spēlēm strādā gadiem, ticot, ka kāda reiz no tām arī būs veiksmes stāsts, kas nesīs Latvijas vārdu pasaulē.

Filma savā ziņā ir atšķirīga arī ar to, ka tā ir viena no pirmajām, kas ir izveidota pateicoties diviem veigsmīgiem Kickstarter projektiem un autoru personīgajiem iekrājumiem.

Tā kā Braid jau biju spēlējusi iepriekš, filmas iespaidā radās vēlme izmēģināt arī FEZ un Super Meet Boy. Pilnīgi noteikti varu apgalvot, ka visas šīs trīs spēles, katra savā veidā ir aizraujošas un tās ir vērts izmēģināt.

 

 

Līdzīgi raksti

Komentāri

Šis raksts tika izveidots 27, 12, 2012 pulkst. 11:17 am ievietots Pārdomas, Spēles, Uncategorized. You can leave a response, or trackback from your own site.