Latviešu spēļizstrādātāji Patreon platformā

Ne vienu vien reizi Twitter plūsmā redzu māksliniekus, mūziķus, blogerus u.c. radošo nozaru pārstāvjus, kuri izmanto Patreon platformu, kā papildus ienākumu avotu sava radošuma attīstīšanai un ne tikai.

Īsumā par Patreon. Tā ir platforma ar abonēšanas stila apmaksas modeli, kurā tā satura radītāji paši nosaka ikmēneša summu, apmaiņā pret ekskluzīvu piekļuvi saturam, tuvāku ieskatu darbībā, vai jeb kam citam.

Kādam šis saturs ir video pamācības, citiem grāmatu rakstīšana, apskatu veidošana, mākslas darbu radīšana, strādāšana pie saviem projektiem, izmantojot to kā alternatīvu Kickstarter, vai Indiegogo.

Kopš nesen pati izveidoju savu Patreon lapu, lai vairāk attīstītu savstarpēju informētību par spēļizstrādi Latvijā, nolēmu nedaudz apzināt un popularizēt arī ar šo nozari saistītos patreonistus no Latvijas. Zemāk, arī izveidotais saraksts ar tiem. Ja arī Tev ir Patreon lapa, vai zini kādu, kas nav šajā sarakstā, priecāšos par ziņu, lai pievienotu sarakstam. Kā arī, ja Tevi uzrunāja kāda no šo patreonistu darbībām, kaut vai simbolisks dažu dolāru ikmēneša maksājums (kas nav lielāks kā viena kafija kioskā, vai viens alus bārā) viņam liks justies labāk, vai palīdzēs vairāk pietuvoties savam mērķim.

Nauris Amatnieks. Viņš pats sevi dēvē par pikseļmākslinieku un spēļu izstrādātāju, kura spēles ir pieejamas Steam veikalā. Ar spēļizstrādi aizraujas un nodarbojas kopš 2014. gada. Naura Patreon lapas galvenais mērķis ir gūt papildus atbalstu viņa ikdienas izdevumiem, lai pilnvērtīgāk varētu nodoties spēļu un pikseļmākslas radīšanai. Nauris arī savā Patreon lapā tiešām izskatās, ka ir aktīvs un, kļūstot par viņa atbalstītāju, Tev ir iespēja iegūt pikseļmākslas tematiskus komplektus, kurus vari izmantot saviem projektiem.

Raimonds Ūdris, jeb WeekendGames. Raimonds ir video spēļu programmētājs, kura mērķis ir pārtraukt ikdienas darbu, lai varētu strādāt pie savas sapņu spēles. Raimonds savā lapā publicē spēles un spēļu prototipus, kuri ir tapuši vienas nedēļas nogales laikā un pēc tam dalās ar to pirmkodu.

Roman Papush. Romāns strādā pie videospēļu radīšanas un arī veido saturu par to, kā izstrādāt spēles un kā ir būt spēļizstrādātājam. Ar Patreon lapas atbalstu, vēlas veidot ar vien vairāk saturu par pašu spēļizstrādi ar kuru pēc tam dalās savā YouTube kanālā.

Elviss Strazdiņš. Elviss ir video spēļu programmētājs, kurš Patreon lapu izmanto sava spēļu dziņa attīstībai. Ouzel ir starpplatformu atvērtā koda C++ spēļu dzinis, kuru iespējams darbināt uz Windows, macOS, Linux (ieskaitot Raspbian), iOS, tvOS, Android un Emscripten vidēm. Viņa Patreon lapas mērķis ir pamatdarba pārtraukšana, lai varētu ar pilnu slodzi turpināt attīstīt Ouzel dzini.

Rocknight Studios. Viņi ir spēļu izstrādātāji, kuru Patreon lapas mērķis ir, lai Selēna pēc prakses pabeigšanas varētu kļūt par viņu fanu kopienas menedžeri. Rocknight Studios jau piecus gadus strādā pie spēles Rough Rush, kurai pagaidām izstrāde ir iepauzēta un aktīvi izmanto Twitch kanālu saziņai ar citiem.

Līdzīgi raksti

Komentāri

Šis raksts tika izveidots 16, 09, 2019 pulkst. 4:31 pm ievietots Uncategorized. You can leave a response, or trackback from your own site.