Padomi vedējiem

Tā kā aizvadītajā nedēļas nogalē, man bija tas gods būt pirmo reizi mūžā vedējmātes lomā un nu jau, zinot cik daudz darba tas prasa, esmu gatava dalīties iespaidos un padomos, kas nesen kā gūti.

1. Konsultējieties ar jauno pāri!

Noteikti par gaidāmajām izdarībām runājiet ar jauno pāri, lai pēc iespējas labāk izprastu kāda veida kāzas viņi iztēlojas un vēlas. Pat tad, ja jūs viņus pazīstat visu mūžu. Vistrakākais ko kādā brīdī piedzīvojām ir jaunā pāra pārlieku lielais stress, jo viņiem bija neziņa par gaidāmo, lai arī viņi mums uzticējās, tomēr neziņa nobeidz  – vēlējāmies sagādāt dažādus pārsteiguma brīžus, tādēļ daudz ko sākumā noklusējām (kā arī, ja ko nepaspējam, lai viņiem nav vilšanās, ka kas nav izdarīts).  Ja vēlaties sagādāt pārsteigumu, paturiet noslēpumā pašu svarīgāko, bet noteikti runājiet savā starpā par to, citādi stresa šajā nozīmīgajā dienā jaunajam pārim tāpat ir gana.

2. Noskaidrojiet tehniskas dabas jautājumus savlaicīgi!

Noteikti vajag jau laikus noskaidrot līdz cikiem jaunais pāris ir rezervējis limuzīnu, vai citu kāzu auto, cikos ir pieteiktas siltās vakariņas restorānā, vai viesu namā u.c. Ikviens no šiem jautājumiem skar arī finansiālo pusi, tādēļ to ir svarīgi apzināt jau savlaicīgi, lai nebūtu nepatīkamu pārsteigumu un jūs kā vedēji zinātu ar ko rēķināties. Lai maršruts līdz viesu namam nesanāk pārāk ilgs, vai pēdējā brīdī jāpārplāno un papildus jāmaksā šoferiem, un pavāriem nav jāsatraucas, ka ēdiens dziest.

3. Nenogurdiniet jauno pāri pārāk, pirms tas ierodas svinību vietā!

Mūsu gadījumā bijām par to, lai maršruts ar tiltiem un  citām izdarībām, līdz nonākam viesu namā pārāk nenogurdinātu jauno pāri, lai viņiem pietiktu spēka tālākai svinēšanai. Kā atzina arī jaunlaulātie, braucienā vislabākais brīdis bija pirms ierašanās viesu namā. Bijām sarūpējuši iepriekš sarunātā viesu namā atsevišķu stūrīti, kurā viņi varēja kādu brīdi no visas dienas izbaudīt divvientulībā. Bija sagādātas uzkodas, šampanietis un uzdevums, kas nenogurdina. Intīmā gaisotnē viņiem bija iespēja uzrakstīt vēstuli otram ar norunu, ka mēs vedēji to nelasīsim un nodosim viņiem pēc gada 1. kāzu jubilejā. Kad jaunais pāris iznāca no istabiņas, viņi bija atguvuši otru elpu un gatavi atkal izklaidēties, fotografēties u.t.t. Viesu namā ierasties ar jaunu enerģiju un sparu.

4. Atmosfēras radīšana ar ierobežotu budžetu!

To kāda būs atmosfēra, galvenokārt, nosaka paši viesi un jaunlaulātie, nevis kaudze ar dekoriem un citām vizuālām lietām. Protams, svinīgi izpušķota telpa, daudz ziedi, balti krēslu pārvalki, galda kartes u.c. lietas ir skaistas, tomēr tās visas maksā naudu. Mūsu gadījumā ziedi telpas dekorēšanai netika iegādāti, jo nolēmām, ka viesi tāpat tos sadāvinās un tos nebūs kur likt. Tā nu viesiem bija uzdevums tos viesu namā izvietot iepriekšsagatavotās vāzēs un izpušķot ar tiem telpu, gaidot, kamēr ieradīsies jaunlaulātie. Vienlaicīgi tie netika nomesti malā, bet lietderīgi izmantoti un priecēja acis. Arī galda kartes un citas lietas, iespējams izveidot pašu rokām par salīdzinoši zemām izmaksām, kā tas būtu to visu pasūtot pie speciālistiem. Gan līdzekļus, kurus ieguldītu dekoros u.tml. lietās, var izmantot kādām citām kāzu lietām daudz lietderīgāk.

5. Mūzika!

Ne velti saka, ka kad mūsu auss uztver ritmu un melodiju, mainās mūsu dvēseles noskaņojums. Iepriekš noskaidrojām kaudzi ar jaunā pāra mīļākajām dziesmām, kuras abiem ko nozīmē. Dziesmas ierakstījām CD un lūdzām tos atskaņot gan braucot limuzīnā, gan iepriekš pieminētajā viesu namā, kurā abi pavadīja laiku divvientulībā. Ikvienā vietā, sākot skanēt jaunai dziesmai, bija sagaidāma patīkama reakcija no jaunā pāra puses – neviltots prieks un sajūsma. Protams, arī mums vedējiem, radot par to prieku, ka tās ir trāpījušas desmitniekā – viņu sirdīs. Protams, arī svinību vietā neiztikt bez mūzikas jaunā pāra gaumē. Mūsu moto – galvenais, lai ir labi jaunajam pārim, tad patiks un būs labi arī viesiem. Tā pamatā ir jaunā vīra un sievas diena, nevis tikai viesu izprieca.

6. Kleita!

Dārgās topošās līgavas! Pilnīgi noteikti, ja kāzu dienā vēlaties atpūsties, brīvi kustēties un reizē arī iztrakoties, pērciet pēc iespējas ērtāku kāzu kleitu, kura nesagādās jums diskomfortu. Protams, ka ikviena vismaz reizi dzīvē var gribēt kļūt par princesi, kuplā kleitā ar daudz riņķiem apakšsvārkos un standarta korseti u.t.t., tomēr kad to pielaikojiet, mēģiniet iztēloties kustības tajā visas dienas garumā, lai nav tā, ka nevarat sagaidīt mičošanu kleitas sagādāto neērtību dēļ.

7. Foto un video!

Tā gan visbiežāk ir katra gaumes lieta un finansiālās iespējas, tomēr uzskatu, ka ja šī diena ir vienīgā mūžā, to der arī pienācīgi iemūžināt. Protams, gan kāzu fotogrāfi, gan filmētāji ir atrodami dažādā cenu amplitūdā, galvenais, lai jaunais pāris viņu priekšā jūtas ērti arī pozējot. Vēl pēc mūsu pieredzes, vēlams fotogrāfam paziņot, ka kādā pieturas punktā pārāk daudz ar fotografēšanu nevajadzētu aizrauties, painformējot, kas būs tālāk (gan labāki skati u.t.t., citādi brauciens var ļoooti ievilkties, jo fotogrāfs pilda savu darbu un viņam interesē tikai pēc iespējas labāki kadri, nevis mundrumu saglabājošs jaunais pāris un viesi, kuriem vēl ir spēka viņus gaidīt). Vēl ar ko nebijām rēķinājušies, ikviena ilgāka fotografēšanās nogurdina jauno pāri, kur nu vēl, ja tas notiek brīvā dabā un ir auksts vējš. Līdz ar to palikām pie tā, ka lai no kāzu dienas ir fotoreportāža un ja jaunais pāris pēc tam vēlas īpašu foto sesiju, tad to pēc kāzām izveidot atkārtoti. Vairs nav stresa par to, ka kleita varētu sasmērēties, kādam pārāk ilgi jāgaida, vai vēl neliels satraukums par aizvadīto ceremoniju un gaidāmajām svinībām. Abi precinieki būs atbrīvotāki un bez stresa par kāzu dienā notiekošo, kā arī pavisam noteikti, vairs nebūs jāiekļaujas kādā noteiktā laikā un kas jāsasteidz, bet foto sesija pavisam mierīgā gaisotnē.

8. Maršruta plānošana!

Ja lāgā nepārzināt virzienu, kurā plānots braukt maršrutā līdz viesu namam un nevēlaties pārāk publiskas vietas dažādām izdarībām, noteikti vajag izmantot attiecīgās pilsētas tūrisma centru piedāvātās iespējas. Piezvaniet tiem un viņi jums ieteiks gan sava novada amatniekus, kas piedāvā dažādas atrakcijas jaunlaulātajiem, gan nomaļākas, bet ne mazāk skaistas vietas, kurp doties ar jauno pāri, lai sagādātu tam īpašus brīžus.

Visas komēdijas beidzas ar kāzām.

-Bairons.

Citi raksti

2 Komentāri

  1. Reinīgais Says:

    Vēl viens no svarīgiem priekšnosacījumiem visu plānošanu un sagatavošanos veikt savlaicīgi. Jo var būt ka pēdējā brīdī pat printeris var atteikties strādāt 🙂

  2. Linda Says:

    Pilnībā pekrītu, tikai manā gadījumā jaunlaulātie pats par sevi nedava daudz laika vedējiem visu sagatavot, jo kāzas vēlējās pēc iespējas ātrāk un steigā bija it viss, līdz ar to tas likās pašsaprotami 😀

Komentāri

Šis raksts tika izveidots 23, 04, 2013 pulkst. 10:48 am ievietots Noderīgi, Pārdomas, Uncategorized. You can leave a response, or trackback from your own site.