Spēlējam Kuģus ar #legoduplo

Kuģu kaujas ir lieliska spēle, kā tiešām jautrā un izklaidējošā veidā mazajiem palīdzētu mācīties ciparus, burtus un dažādus attēlus, atkarībā no katra zināšanām un spējām.

Nepieciešamie komplekti pamata versijai ar skaitļiem un burtiem: Kravas auto ar burtiem un Ciparu vilciens + lielā būvpamatne. Saspraudām ciparus un burtus kā jau klasiski Kuģu kaujās to dara uz papīra – augšā un sānu malā. Izvēlējāmies, kuras krāsas kluči būs kuģi, tos saspraudu “lielajā jūrā” un sākam spēli.

Lego DUPLO Kuģu kaujas

Tā kā spēlēju ar trīsgadnieku, tad svarīgāks ir rotaļāšanās process, nevis sacensības un kuģus šauju tikai es, apzināti aizšauju arī garām, bet vislielākais prieks ir tieši, ja trāpu un kuģis nogrimst. Sarkanie kluči mums bija lodes, atzīmējām arī, ja trāpīja garām. Ja kuģis pilnībā sašauts, tas tika novākts no laukuma.

Sašautie kuģi atzīmēti vienādi ar sarkanajiem klucīšiem

Ja bērnam ciparu un burtu kombinācija, to atpazīšanai ir vēl par sarežģītu, lieliski var daļu aizvietot ar esošajiem attēliem no citiem komplektiem un kaut vai tikai krāsām uz klucīšiem.

Burtu vietā izmantojām arī attēlus

Bija brīži, kad savilkt tālāk esošos ciparus un burtus taisnā līnijā, kur tie krustojas bija sarežģītāk, tādēļ izveidojām arī “mērītāju”. Taisnlenķi, lai var ērtāk skatīties, kuri divi mammas dotie norādījumi, kurā vietā savienojas.

Mērāmais lenķītis, lai vieglāk orientēties koordinātēs

Spēlējot šo rotaļu atkārtoti, visai jautri bija, ja jūrā peldēja arī zivis un uz kuģiem bija cilvēki.

Kuģiem jūrā pievienojās arī zivis

Citi raksti

Komentāri

Šis raksts tika izveidots 25, 03, 2021 pulkst. 3:13 pm ievietots Bērniem. You can leave a response, or trackback from your own site.