Aprīļa apskats #gamedevlv

Šis mēnesis noteikti ir aizvadīts pavism atšķirīgāk, pateicoties ārkārtas situācijai valstī un ierobežojumiem visā pasaulē. Par laimi, tas nav traucējis notikt gan svarīgiem pasākumiem spēļu izstrādes lauciņā, jāsaka gan, ka citā formātā, gan arī netraucē turpināt izstrādāt un spēlēt spēles.

Konkurss BRSD9 noslēdzās, un pirmo reizi tā pastāvēšanas vēsturē notika online apbalvošana. Ar konkursa rezultātiem varat iepazīties gamedev.lv mājas lapā. Arī balvu fonds šogad bija pieklājīgi ievērojams, kā dēļ bija vērts pacensties. Pamatā gan žūrijas, gan spēles publikas vērtējumā pirmās trīs vietas tika sadalītas starp vieniem un tiem pašiem dalībniekiem. Atsevišķu visu spēļu video varat apskatīt Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas YouTube kanālā.

Spēle MicroTown ir tikusi pie jauna vāka attēla, kurš tapis sadarbībā ar mākslinieci Elēnu no Coldwild Games. Šeit vislielākais prieks par to, ka pašmāju izstradātāji savā starpā sadarbojas. Rezultāts arī, manuprāt, runā pats par sevi.

SimDevs ir publicējis jau kādu laiciņu gaidīto Area 86 Steam spēļu veikalā. Atgādināšu, ka šī spēle ir ieguvusi Baltic Games Award balvu par labāko spēles dizainu. Spēlejam, atbalstām! Spēle aizsākta 2018. gadā, un iepriekš tās izstrādātājs bija zināms vairāk mobilo spēļu lauciņā un zināmāks ar spēli Blitzy, kura konkursā BRSD 5 ieguva pirmo vietu.

Spēle Merchant of the Skies Steam veikalā tika publicētā kā pilnvērtīga spēle, ja tā drīkst teikt. Tā ir noslēgusi savu agrīnās versijas (Early Access) posmu un pilnās versijas publicēšanas brīdī Steam veikalā parādījās kā jauna un trendojoša (trending) spēle, kas, protams, ir apsveicami. Pirmo reizi publiski tā tika izziņota aizvadītā gada martā.

Aprīļa izskaņā Steam veikalā tika publicēts arī neatliekamās medicīniskās palīdzības treniņu simulācijas rīks Trauma Simulator no Latvijas medicīnas tehnoloģiju jaunuzņēmuma Exonicus, pazīstamu arī kā Anatomy Next.

Šis rīks palīdz mediķiem, ārstiem, veselības aprūpes speciālistiem un medmāsām apgūt prasmes un uzturēt sagatavotību sarežģītām situācijām.

Ja patika raksts un vēlies lasīt tos biežāk, būšu pateicīga par atbalstu Patreon platformā.

Līdzīgi raksti

Komentāri

Šis raksts tika izveidots 02, 05, 2020 pulkst. 3:53 pm ievietots Uncategorized. You can leave a response, or trackback from your own site.