Februāra apskats #gamedevlv

Pēdējais ziemas mēnesis ir noslēdzies un nolēmu izveidot nelielu atskatu par to, kas šajās 28 dienās ir paspējis notikt pašmāju spēļu lauciņā. Februāra nozīmīgājkais notikums noteikti ir Latvijas Spēļu gada balvas pasniegšana, kurā galveno 2018. gada balvas titulu un vēl trīs nomināciju balvas (Labākā mūzika un skaņa, Labākā datorspēle un Labākais geimplejs) saņēma Dude Stop. Tā kā pasākums nebija īpaši plaši izziņots un man nebija iespēja to apmeklēt klātienē, īsti vairāk par to neko nevaru komentēt.

Ap to pašu laiku Amber Drop publicēja Kickstarter kampaņu savai šausmu žanra spēlei, Try to fall asleep. Par spīti tam, ka spēli ir spēlējuši tādi jūtūberi, kā Markiplier, Jacksepticeye un PewDiePie, nekas neliecina, ka Kickstarter kampaņu izdosies veiksmīgi noslēgt. To atzīst arī paši izstrādātāji un ir nolēmuši netērēt resursus kampaņas atdzīvināšanai, bet gan pubilcēt spēles Early Access versiju jau šomēnes.

try to fall asleep

 

Tikmēr Vladimirs no Coldwild Games dalījās pārdomās par savu pieredzi kā neatkarīgais spēļu izstrādātājs trīs gadu garumā, stāstot gan par spēļu publicēšanas panākumiem, gan daloties ar statistiku par ienākumu izmaiņām trīs gadu garumā gan gūstot atziņas un pieredzi par spēļu publicēšanu uz konsolēm. Atgādināšu, ka šis uzņēmums ir viens no pirmajiem, kurš publicēja savu spēli 2018. gadā uz Nintendo Switch un Xbox. Pilnu rakstu varat lasīt šeit.

Coldwild Games

 

Ventspils digitālais centrs ziņo, ka projekta “Baltijas spēļu izstrādes industrija – Stiprinot reģionālo attīstību” (BGI) ietvaros norisinājās apaļā galda diskusija, kuras laikā dažāda profila speciālisti sprieda par spēļu industrijas attīstības iespējām Latvijā un Kurzemes reģionā. Pēc raksta gan nevar spriest, ka diskusija būtu bijusi īpaši produktīva un tās dalībnieki būtu nonākuši pie vērā ņemamiem un vērtīgiem secinājumiem par konkrētu turpmāko attīstības vīziju. Vairāk izklausās pēc iepazīšanās pasākuma, par ko arī liecina tas, ka diskusiju maijā ir nolemts turpināt.

BGI projekts

Astoto gadu pēc kārtas tika izziņots arī spēļizstrādes konkurss Beidz runāt, sāc darīt. Īsumā par konkursu – tajā var piedalīties ikviens, nav stingru ierobežojumu, vai spēles tēma, galvenais, lai spēle nav izziņota pirms iepriekšējā konkursa beigu datuma (04.08.2018.) un tā nedrīkst būt publicēta kādā no spēļu veikaliem pirms konkursa izziņošanas datuma. Ja Tev ir pavisam “svaiga” spēles demo versija, droši to vari pieteikt konkursam un kas zina, varbūt tā būs laba motivācija piestrādāt pie spēles daudz vairāk, kā ikdienišķākos apstākļos.

Mēneša izskaņā ar relīzi publiski tika izziņota spēle Birds with feelings. Kā stāsta autori, spēlē tās kodols ir nevis kaujas un konflikti, bet gan emocijas. Savā ziņā esmu bijusi klāt spēles pirmsākumu tapšanas stadijā, jo biju kā mentors Game Camps Igaunijā (2017. gada pavasarī), kur tika prezentēta tās ideja, izveidota komanda un tās prototips. Spēle bija starp uzvarētājiem, kuri ieguva finansiālu atbalstu tās turpināšanai un man patiesi ir liels prieks, ka ir rasta iespēja pie tās arī strādāt un tiešām ceru, ka tā šogad ieraudzīs arī savu publicēšanas datumu.

birds with feelings

 

Ja esmu palaidusi garām ko nozīmīgu februārī, priecāšos, ja komentārā atstāsi ziņu par to.

Citi raksti

Komentāri

Šis raksts tika izveidots 02, 03, 2019 pulkst. 3:58 pm ievietots gamedev, Spēles. You can leave a response, or trackback from your own site.