Janvāra apskats #gamedevlv

Ar šo ierakstu varu apsveikt pati sevi, jo nu ir pagājis precīzi gads kopš tos veidoju. Patiesībā, arī pašai tie kalpo kā sava veida Latvijas spēļizstrādes dienasgrāmata par svarīgāko ikmēneša notikumos. Ja vēlies atbalstīt to tapšanu arī turpmāk, būšu pateicīga par atbalstu Patreon platformā.

Iespējams, kādam tās ir jaunā gada apņemšanās, citam vienkārši tiešām darba spars un neatlaidīgums, janvārī no daudziem izstrādātājiem bija redzama liela aktivitāte ar ziņām par spēļu atjauninājumiem, papildinājumiem un citām aktivitātēm, kas būs sagaidāmas viņu spēlēs. Tos neuzskaitīšu un nepieminēšu, pietiks ar to, ka patīkami redzēt neatlaidīgu darbu un to, ka iesāktie spēļu projekti nemirst.

Lai radītu papildus saturu, septembrī izziņotajai Space Wreck (Steam) no Pahris Entertainment februāra plānotais relīzes datums tiek pārcelts par pus gadu uz 28. augustu. Izklausās pilnīgi pietiekoši un reālistiski, un ceram uz ļoti produktīviem mēnešiem ar augusta relīzes neatlikšanu.

Atkārtotā Latvijas Spēļu iztrādātāju asociācijas biedru kopsapulcē tika ievēlēta jauna valde 2020. gadam. Ja vēl nezini, kas ir LSIA, nokaunies un izlasi to šeit.

Fanasy Games piesaka uz stāstu balstītas mini spēles relīzi šā gada 5. februārī, kas ir jau pavisam drīz. Spēle bez maksas būs pieejama itch.io.

Rocknight Studios apkopoja sava Trijam (trīs stundu laikā mēģināt radīt spēli) iniciatīvas labākās radītās 2019. gada spēles. Pašlaik šādi Trijam ir notikuši jau vairāk kā 50. Ja vēlies iesaistīties, seko līdzi viņu Twitter kontam un uzzini, kad notiks nākošais jams.

Divas Brain Games spēles – Snowman Dice un Pigasus ir iekļuvušas ietekmīgākā galda spēļu apskatu veidoātāja Tom Vasel veidotajā video par 2019. gada labākajām galda spēlēm bērniem.

Un visbeidzot, janvāris noslēdzas ar Global Game Jam. Tā kā tas ilgst 48h, tad plašāk par to februāra apskatā. Šobrīd izskatās, ka tas ir plaši apmeklēts no dažādām valstīm, un tajā valda ļoti pozitīva atmosfēra. Aizvadītajā gadā to apmeklēja 97 dalībnieki un radīja 24 spēles. Redzēsim, kas mūs priecēs šogad!

Līdzīgi raksti

Komentāri

Šis raksts tika izveidots 01, 02, 2020 pulkst. 1:24 pm ievietots Uncategorized. You can leave a response, or trackback from your own site.