Jūlija apskats #gamedevlv

Šo varētu dēvēt par tiešām bagātu mēnesi Latvijas spēļizstrādē. Ir gan publiskotas vairākas spēles, gan notikuši nozarei svarīgi pasākumi.

Latvijā plašāk tika paziņots pat tinyBuild studijas atvēršanu Rīgā. Lai arī šāda informācija tika izskanējusi jau iepriekš, plašāka un ar līdzdibinātāja Aleksa Ničiporčika komentāru tika atspoguļota salīdzinoši nesen. Rīgā plānots nodarbināt 50-60 darbiniekus no NVS un Skandināvijas valstīm. Pamatā to uzdevums būšot spēļu portēšana uz iepriekšējās paaudzes konsolēm un jaunu spēļu izstrādāšana.

Roll Hill izziņoja par savas spēles alfa versijas publicēšanu. Spēle ir par riepas ripināšanu lejā no kalna un izvairīšanos no dažādiem šķēršļiem. Izturību un apņemšanos nopietnākas spēles versijas attīstības virzīšanā!

Nauris Amatnieks ir izveidojis tīri jauku dabas dekorāciju pikseļmākslas komplektu ar dažādām krāsu variācijām, ļaujot ikvienam ar tiem dekorēt savu spēļu līmeņus. Paku par 12.00$ varat iegādāties šeit.

Estoty spēle Jelly Shift bija nonākusi spēļu topu pirmajās vietās.

Nākošā priecīgā ziņa, vēl vienas spēles agrīnās versijas publiskošana Steam veikalā – Gory Tale no Nyaargh Studio. Komanda bija piedalījusies arī aizvadītajā gadā rīkotajos Game Camps programmas pasākumos, kas paredzēja, ka tās sastāvā ir jābūt arī dalībniekiem no vismaz divām valstīm. Cerams, ka starptautiska pieredzes apmaiņa un sadarbība nāks tikai par labu un tā pat kā parējiem, vēlu neatlaidību, lai nonāktu pie spēles gala versijas publiskošanas.

Arī šomēnes Uzkapajam savā kanālā spēlējā pašmāju veidotās spēles. Šoreiz Grytale, Rezrog, Seacurity Breach un Bearslayer.

Pahris Entertainment, jeb zināms arī kā Kamazs atrādīja plānoto Steam kapsulas attēlu, kas liek domāt, ka tiek plānots spēli tur kaut kad arī publiskot. Pagaidām tā pieejama tikai itch.io un paredzēts, ka to var izspēlēt 2-3 h laikā. Lai veicas jaunas spēles platformas iekarošanā!

Jūlijs bija nozīmīgs arī ar to, ka pirmo reizi Latvijā notika Global Game Jam Next, kas ir spēļizstrādes pasākums jauniešiem no 12-17 gadiem. Tas tiek rīkots visā pasaulē un prieks, ka pirmo gadu tajā bija iespēja piedalīties arī jauniešiem no Latvijas. Plašāka informācija par to kā gāja pasākumā ir samērā skopa.

Vismaz reizi gadā Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācija rīko arī GameDev Showcase, kurā ikviens izstrādātājs var ierasties ar savu spēles kaut pavisam agrīnu versiju un demonstrēt to pārējiem apmeklētājiem. Pasākuma mērķis ir draudzīgā atmossfērā saņemt un sniegt viedokli par izstrādātajām spēlēm, lai tās uzlabotu un sniegtu viens otram motivāciju. Par nožēlu, šoreiz pasākums bija visai maz informatīvi izziņots un tas atspoguļojās arī apmeklējumā.

Tad nu visbeidzot mēneša izskaņā tika publiskota kopš maija gaidītā Merchant of the Skies spēles relīze no Coldwild Games. Vladimir un Elēna, lai arī jums izturība savlaicīgai spēles gala versijas publiskošanai.

Aicinu visus pašmāju spēļu atbalstītājus spēlēt viņu izstrādātās spēles un sniegt viņiem atgriezenisko saiti gan par to, kas patika, gan nepatika gan nebija līdz galam saprotams, lai viņi tās varētu uzlabot un sasniegt plašākus spēlētāju apvāršņus. Viņiem tiešām jūsu viedoklis un atbalsts ir svarīgs!

Ja esmu ko svarīgu jūlijā palaidusi garām, priecāšos par ziņu un noteikti to pievienošu.

Līdzīgi raksti

Komentāri

Šis raksts tika izveidots 01, 08, 2019 pulkst. 12:34 pm ievietots Uncategorized. You can leave a response, or trackback from your own site.