Latvijas Spēļu gada balva 2019

Latvijas Spēļu gada balva ir kārtējais pasākums 2020. gadā, kuram nācās piedzīvot pārmaiņas tā norisē. Sākotnēji balvas pasniegšanas ceremonija bija paredzēta Gamedev.lv konferences ietvaros aprīļa sākumā, bet tā kā tā tika atcelta, tad attiecīgi arī Latvijas Spēļu gada balva izpalika.

Sagaidījām to šī gada izskaņā, 22. oktobrī, tik un tā attālinātā formātā (paldies, Covid-19). Tā tika straumēta YouTube kanālā (ierakstu varat noskatīties šeit). Lai arī no malas skatoties, loģiskāk būtu bijis to sarīkot tik pat attālināti un reizē ar BRSD 9, kura apbalvošana arī bija plānota Gamedev.lv konferences laikā, šis tomēr ir pārmaiņu laiks visiem, kurā vēl pavasarī bija ļoti daudz nezināmo. Nedaudz mulsinoši šķita arī tas, ka atkārtoti tika izziņota pieteikšanās, pat tad, ja spēle tika iepriekš pieteikta.

Neskatoties uz visām pārmaiņām un apjukumu, ko tas varēja radīt pašiem spēļu pieteicējiem, pasākums, lai arī atšķirīgs, bija izdevies. To tiešraidē vadīja Matejs Balodis no Rocknight Studios. Ar nelielu humora devu, tiešraides skatītāju iesaisti, visas balvas tika “nodotas” tiem, kuri tās bija pelnījuši. Video straumējumu vienlaikus skatījās līdz pat 86 YouTube lietotājiem (un cik vēl pie vienas ierīces savās katrs savās mājās).

Pirmo reizi tika pasniegta balva arī Latvijas spēļu industrijas virzītājam un to saņēma viens no LSIA dibinātājiem un LSIA valdes priekšsēdētājs Elviss Strazdiņš. Lai arī Elviss par balvu ir priecīgs un gandarīts, ka viņa darbs ir šādi novērtēts, viņš atdzīst, ka viņa ikdienas darbībā nekas īpaši nemainīsies un viņš turpinās strādāt kā līdz šim. Iespējams, kāds cits justos daudz gandarītāks un motivētāks, saņemot šādu papildus atdzinību.

Bez īpaši lieliem pārsteigumiem (vismaz man), plašākos uzvaras applausus saņēma Coldwild Games ar spēli Merchant of the Skies. Spēle saņēma balvas sekojošās kategorijās: “Labākā datorspēle, “Labākā grafika”, “Labākais geimplejs” un “Labākā spēle 2019”. Sazinoties ar Vladimiru, viņš atzīmē, ka abi ar Elēnu bijuši patīkami pārsteigti un tagad ir motivēti strādāt vēl vairāk.

Balvu par “Labāko mūziku un skaņu ” saņēma Bunkovsky Games Rise of the Slime. Tās autors Māris Bunkovskis atzīst, ka ir lieliski, ja kāds novērtē izveidoto produktu un par balvu ir tikai pozitīvas emocijas. “Prieks, ka tika novērtēts audio celiņš un skaņa, kas vienmēr ir svarīgi katrai spēlei. Paldies arī Arlettai Supei, kura ir muzikālā pavadījuma autore”.

Savukārt, par “Labāko viedtālruņu spēli” tik atdzīta Estoty Battle Disc (App Store, Google Play). Raivis Perijs no Estoty atdzīmē, ka ir prieks redzēt, ka žūrija tā pat kā vēl 50 miljoni spēlētāji šo spēli atzinīgi novērtē. Trīs dienas pēc spēles pirmās versijas relīzes jau redzējām, ka tā būs hits un, protams, varam būt pateicīgi visai izstrādes komandai. Raivis arī cer, ka jaunu talantu pievienošanās palīdzēs iznest Latvijas vārdu daudz tālāk pasaulē spēļu izstrādes nozarē.

No manas puses ļoti pietrūka katrai nominācijai redzēt intro video ar citām spēlēm, kuras šajā kategorijā arī tika nominētas. Pieņemu, ka arī pašiem izstrādātājiem būtu bijis patīkami vismaz redzēt, kur un par ko viņu spēles ir cīnījušās, nevis redzēt tikai uzvarētāju. Un ne jau tādēļ, ka kāds apšaubītu žūrijas lēmumu. Ar žūrijas locekļiem varat iepazīties gamedev.lv mājas lapā.

Citi raksti

Komentāri

Šis raksts tika izveidots 23, 10, 2020 pulkst. 5:51 pm ievietots gamedev, Pārdomas, Spēles. You can leave a response, or trackback from your own site.