Februāra apskats #gamedevlv

Februāris pamatā ir bijis tāds kā jaunu ziņu mēnesis par dažādiem spēļu nozares pasākumiem. Par tiem, kas jau bijuši un tādiem, kas vēl būs.

Februāra sākumā noslēdzās pasaulē lielākais klātienes spēļu izstrādes 48h pasākums Global Game Jam. Šogad tā bija jau septītā reize, kad pasākumā Latvijā pulcējās dažādas pieredzes interesenti un izveidoja 17 spēles. Šī gada tēma bija “Salabot” un pirmo reizi Rīgā ieradās neierasti daudz ārzemju interesenti. Plašāk par atskatu uz pasākuma norisi Latvijā varat lasīt gamedev.lv mājas lapā, un par pasākuma aizsākumiem to rīkojot Latvijā, manā rakstā šeit.

Februāra vidū notika urbānās kultūras un e-sporta festivāls HyperTown, kurā ar Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas atbalstu tika izveidots izstādes stends ar Latvijā radītām spēlēm.

Fanasy Games publicēja mini spēli Damned Incovenient, kura pieejama itch.io platformā bez maksas. Tā kā spēle minēta kā mini stāsta spēle, atradu tai nedaudz laika un jutos sasodīti vīlusies. Lai man piedod tās autori, bet es nekādi to nespēju nosaukt par spēli. Stāsts – jā, spēle – nē. Lai to varētu saukt par spēli, gribētos redzēt tik tiešām kādus spēlēm raksturīgus elementus.

Šī, manuprāt, ir samērā svarīga ziņa visiem, kuri vēlas iesaistīties komunikācijā ar citiem pašmāju izstrādātājiem. Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācija ir izveidojusi atsevišķu oficiālo Discord kanālu. Droši pievienojies arī tad, ja neesi LSIA biedrs.

Sākas konkurss “Beidz runāt, sāc darīt!”. Plašāk par tā nosacījumiem un iespējamo dalību, lasi LSIA mājas lapā. Konkurss notiks jau devīto reizi un tas ir unikāls ar to, ka tajā naudas balvu fondu veido ziedotāji, tajā skaitā paši dalībnieki. Ja arī Tava spēle atbilst konkursa noteikumiem, nekautrējies un piedalies! Pati esmu nolēmusi, ka konkursa pirmajām trīs vietām uzdāvinašu sevis veidoto 2020. gada Latvijas spēļu kalendāru, kuru vēl ir arī iespējams iegādāties.

Un noslēgumā, lai arī ziņa ir globāla, sakarā ar “Covid -19” izplatīšanos, tiek atcelta GDC. Par to nolēmu rakstīt arī pie pašmāju jaunumiem, jo Vladimirs no Coldwild Games šajā konferencē tika apstiprināts, kā viens no runātājiem ar savu prezentāciju Aesthetic Driven Development, un, šķiet, viņš šajā konferencē būtu bijis pirmais no Latvijas, kurš uzstājas ar savu runu.

Ja patika raksts un vēlies lasīt tos biežāk, būšu pateicīga par atbalstu Patreon platformā.

Līdzīgi raksti

Komentāri

Šis raksts tika izveidots 02, 03, 2020 pulkst. 2:15 pm ievietots Uncategorized. You can leave a response, or trackback from your own site.