Marta apskats #gamedevlv

Pandēmijas ietekme viennozīmīgi ir atstājusi sekas arī uz spēļu izstrādātāju pasauli un aktivitātēm arī pie mums Latvijā. Ja marta sākumā to vēl tik ļoti nejutām, tad nu jau noslēdzoties mēnesim, pārmaiņas ir jau reāli jūtamas. Globāli, sakarā ar jauno situāciju tiek rīkoti dažādi neklātienes jami, par vīrusu un drošības pasākumiem tiek veidotas jaunas spēles. Pašmāju ainā pagaidām publiskie pasākumi tiek atcelti, un to tālākā gaita pamatā vēl ir neskaidra. Neskatoties uz nedaudz depresīvo ainu, marts ir bijis visai ražīgs jaunu ziņu kontekstā, un kas zina, varbūt pašizolācijas rezultātā pēc vairākiem mēnešiem sagaidīsim daudz jaunas spēles, vai vismaz pabeigtas esošās.

Agrīnās piekļuves spēle Merchant of the Skies gatavojas fināla versijas publiskošanai Steam veikalā. Lai varētu piedāvāt saviem faniem spēles fināla versijas atlaidi, pašlaik tai tiek paaugstināta cena. Manuprāt, taisnīgi, jo spēles saturs un kvalitāte jau tikai aug un pie tās pēdējos mēnešos tik tiešām tiek aktīvi strādāts, līdz ar to ir normāli, ja Early Access versijai cena bija mazāka. Atgādināšu, ka spēles pilnās versijas publiskošana plānota 2020. gada 14. aprīlī, kuras demonstrācijas vide varat apskatīt arī zemāk esošajā tvītā.

Latvijas Spēļu gada balvas 2018. gada Gada spēles titula ieguvēja Dude Stop paziņo par spēles publiskošanu uz Nintendo Switch konsoles. Līdz šim tā ir tikai otrā (vismaz man zināmā) Latvijā radītā spēle, kurai izstrādāta arī versija uz šīs konsoles, pirms tam tā bija pieejama Steam spēļu veikalā. Pirmos šķēpus no Latvijas Nintendo Switch lauciņā lauza Lazy Galaxy: Rebel Story, kura tur tika publicēta 2018. gadā.

Ekonomikas un kultūras augstskola organizēja pirmā un otrā kursa studentiem spēļu izstrādes 48 stundu pasākumu, jeb Jamu, un tas bija atvērts arī citiem interesentiem. Notikumu gaitu varat apskatīt Facebook izveidotajā pasākumā.

Geplaatst door Digimoni op Vrijdag 14 februari 2020

Marta sākumā “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” sadarbībā ar “WindHackers” organizēja spēļu hakatonu “GameHack 2020”, pulcējot ap 50 dalībniekiem. Hakatons savā ziņā bija savdabīgs ar tā konceptu, jo par balvām cīnījās ne tikai uz vietas radītās jaunās spēļu idejas, bet bija paredzēta atsevišķa kategorija jau esošajiem projektiem. Plašāk par to varat lasīt gamedev.lv mājas lapā.

Pandēmijas sakarā tiek atcelti arī neskaitāmi pasākumi, tajā skaitā Game Developers Conference, kura ik gadu notiek Sanfrancisko. Manās acīs šis gads bija nedaudz īpašāks ar to, ka tajā būtu uzstājies arī pašmāju spēļu izstrādātājs Vladimirs Slavs no Coldwild Games. Lūdzu, palabojiet mani, ja tā nav, bet viņš, šķiet būtu bijis pirmais no Latvijas ar savu prezentāciju iekš GDC.

Estoty, kurš ir arī lielākais mobilo spēļu izstrādātājs Latvijā, paziņoja par jaunas “Blend It 3D” spēles publiskošanu. Kā jau ierasts, spēle pieejama gan iOS, gan Android viedtālruņiem.

Viens no pamanāmākajiem pikseļmākslas māksliniekiem Nauris Amatnieks publiskoja bezmaksas meža tematikas spēļu resursu paku, kuru droši varat izmantot savu projektu prototipēšanai.

Sekojot līdzi Romāna aktivitātēm Tviterī, varam piesekot arī viņa gaidāmās spēles Ridiculous Bombing Game Steam lapai. Sākotnēji tā bijusi kā jama ideja, kura attīstījusies tālāk. Pēc autora sacītā, gaidāms smilšukastes tipa mīklu 3D platformeris.

Marta kontekstā bieži sanāk pieminēt Coldwild Games. Šoreiz par ziņu pateicoties pandēmijai un, atbalstot “Relief Bundle” ar savu spēli “Lazy Galaxy: Rebel Story”. Šī ir situācija, kurā zaudētājos ir arī paši (jo atcelta GDC), tādēļ, visticamāk, ļoti labi saprot citus izstrādātājus, kuriem nav iespēja atgūt zaudēto naudu par vīzām, avio biļetēm, radītajiem zaudējumiem iestrēgstot kādā lidostā…

Marta izskaņā oficiāli noslēdzās konkurss “Beidz runāt, sāc darīt”, kurā tika iesniegtas 11 spēles. Pēc manām domām, šogad spēles kopumā tik tiešām ir izdevušās un ļoti novēlu, lai vismaz daļa no tām tiktu attīstītas tālāk. Šogad tas bija jau devītais BRSD konkurss, kurā būs balvas divās kategorijās: žūrijas vērtējums un publikas vērtējums. Kā jau iepriekš solīju, trīs spēlēm uzdāvināšu arī savu 2020. gada Latvijas spēļu kalendāru, kuru, rakstot man, varat arī vēl iegādāties.

Tad nu nobeigumā aktuālākie jaunumi sakarā ar pašreiz esošo pandēmiju. Gamedev.lv konference tiek atcelta uz nenoteiktu laiku. Tajā tika plānota arī konkursa BRSD apbalvošana un Latvijas Spēļu gada balvas pasniegšana. BRSD apbalvošanas tiks rādītas tiešsaistē Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas YouTube kanālā 8. aprīlī, taču gada balva tiks apbalvota vēlāk. Martā arī notika līdz šim pēdējais klātienes GameDev Meetup, turpmāk arī tie tiks raidīti iepriekš minētajā YouTube kanālā. Šī gan būs tā reizie, kad visi, kas parasti saka, ka ir slinkums doties ārpus mājas, lai to apmeklētu, varēs atbildēt par saviem vārdiem, skatoties tiešraidi.

Ja tomēr kas uzmanības vērts nav pieminēts marta apskatā, priecāšos par ziņu un to pievienošu.

Ja patika raksts un vēlies lasīt tos biežāk, būšu pateicīga par atbalstu Patreon platformā.

Līdzīgi raksti

Komentāri

Šis raksts tika izveidots 02, 04, 2020 pulkst. 3:23 pm ievietots gamedev. You can leave a response, or trackback from your own site.